Emigracja bywa trudna. Zderzenie z inną kulturą, językiem, prawem i obyczajami, a także pozostawienie swojego dotychczasowego życia w Polsce, może powodować poczucie smutku, tęsknoty, samotności, wyobcowania, bezsilności. Powodować lęki i poczucie bezradności. Samotność jest największym problemem nas emigrantek i czasem trudno sobie samej z nią poradzić. Problemy, które spotykamy w obcym kraju potęgują podatność na bolesne dla nas stany emocjonalne.
Emigracja nie chroni nas przed doświadczaniem trudnych a czasem wręcz traumatycznych sytuacji. Śmierć bliskiej osoby, niepełnosprawność własna lub członka rodziny, akty dyskryminacji, eksmisja, długi, konflikty ze współmałżonkiem, a nawet rozwód. Przemoc fizyczna, psychiczna, emocjonalna, seksualna czy ekonomiczna, a także problemy z prawem wynikające z nieznajomości prawa brytyjskiego.
Na emigracji mogą też wzmocnić się objawy różnych dysfunkcji i zaburzeń. Często wzmagają się ataki paniki i lęki, obniżony nastrój, nerwowość, płaczliwość, a nawet agresja, która odbija się na członkach rodziny w tym na dzieciach.

Jeżeli doświadczyłaś trudnej sytuacji lub stanu emocjonalnego

z którym trudno sobie poradzić i potrzebujesz wsparcia emocjonalnego, zrozumienia, akceptacji i narzędzi, które pozwolą Ci uporać się z problemem, zapraszam do siebie.

Czego możesz się spodziewać?

DYSKRECJI

Pewności, że wszystko co powiesz, zostanie tylko między nami. Absolutnie zabronione jest poruszać przeze mnie temat Twoich zwierzeń i problemów w obecności osób trzecich, przekazywać podane przez Ciebie informacje jakimkolwiek osobom czy instytucjom. Mogę to uczynić tylko i wyłącznie na Twoje polecenie lub za Twoją pisemną zgodą. Zaufanie jakim mnie darzysz jest dla mnie ogromnym zaszczytem, a moim zadaniem jest byś czuła się bezpiecznie.

PROFESJONALIZMU

Jako women helper opieram swoją pracę na metodach i narzędziach pozyskanych podczas studiów, kursów i szkoleń dokształcających, a także 16 lat doświadczenia w niesieniu pomocy kobietom. Łączę techniki z zakresu terapii CBT, artreterapii, psychologii społecznej, komunikacji interpersonalnej i asertywności. Dodatkowo specjalizacje z zakresu finansów i prawa pozwalają mi pomagać w rozwiązywaniu problemów z wszystkich dziedzin życia. Moją pracę cechuje interdyscyplinarność wynikająca z uzyskania 7 dyplomów.

ZROZUMIENIA

Zrozumienie to podstawa wsparcia. Brak oceniania oraz postawy moralizatorskiej gwarantuje Ci pełne zrozumienie i akceptację Twoich problemów oraz stanów emocjonalnych. Nie istnieje bowiem podział na dobre i złe emocje, a zaprzeczanie jakiejkolwiek z emocji powoduje konflikty wewnętrzne. Moim zadaniem jest pomóc Ci zbudować poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i dostarczyć narzędzi do rozwiązania problemów.

Najczęściej zadawane pytania

znajdź odpowiedź na nurtujący Cię temat

Od czego zacząć?

Poniżej masz możliwość zakupu spotkania. Dokonujesz rezerwacji terminu oraz opłacasz wizytę. Możesz również podczas składania zamówienia krótko opisać sytuację lub problem. Dzięki temu od razu będę wiedzieć z czym do mnie przychodzisz i łatwiej będzie mi przygotować się na to spotkanie i zaspokoić Twoje potrzeby i oczekiwania.

Ile trwa spotkanie?

Zarówno pierwsze, jak i każde kolejne spotkanie, o ile się na nie zdecydujesz trwa pełną godzinę zegarową. Istnieje możliwość zamówienia podwójnej sesji, jednak jednorazowo spotkanie nie może trwać dłużej niż 2 godziny zegarowe. Rozmowy na trudne dla nas tematy są męczące, a mi zależy na Twoim komforcie i bezpieczeństwie.

Jak wygląda spotkanie i na czym polega?

Pierwsze spotkanie ma na celu zapoznać się z Twoimi problemami, ale też oczekiwaniami i możliwościami udzielenia pomocy. Czasami wystarczy tylko jedno spotkanie, by uzyskać oczekiwaną pomoc. Czasami potrzeba kilku, a nawet kilkunastu sesji, by osiągnąć postawiony sobie cel. Wszystko to ustalamy na pierwszym spotkaniu, a Ty sama decydujesz jak długo chcesz się ze mną spotykać.

A co jeśli nie będziesz mogła mi pomóc?

Może zdarzyć się tak, ze Twoja sytuacja wymaga wsparcia innego specjalisty, np.: prawnika czy lekarza. W takiej sytuacji gwarantuję Ci, że uzyskasz ode mnie informacje do kogo zgłosić się o pomoc. Współpracuję z wieloma instytucjami i specjalistami, po to, by dostarczyć kompleksowe rozwiązanie i pomoc. Otrzymasz ode mnie nazwiska i namiary na odpowiednie osoby. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwu na poszukiwanie instytucji, które mogą ci pomóc.

Zdecydowałam się na skorzystanie z Twojej pomocy, co teraz?

Poniżej wybierz termin spotkania oraz czas jego trwania, jeżeli możesz i chcesz, nakreśl temat w kilku zdaniach, opłać wizytę i przybądź w wyznaczonym czasie do mojego gabinetu. Będę na Ciebie z niecierpliwością czekać, by wspólnie znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, a wszystko po to, by było Ci dobrze.

A co jeśli chcę zrezygnować?

Może zdarzyć się, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń będziesz musiałą zrezygnować ze spotkania w wyznaczonym terminie. Napisz lub zadzwoń do mnie, żeby dokonać zmiany terminu. Jesli chcesz całkowicie zrezygnować, możesz zrobić to maksymalnie 48 godzin przed spotkaniem. Uzyskasz wtedy 100% zwrotu pieniędzy. Takiej rezygnacji należy dokonać pisemnie na adres: spotkanie@smartbusinessclub.org