Nie ma Cię w sieci, nie istniejesz! – to hasło już dawno temu nabrało mocy. Dzisiaj nawet jeśli swój biznes prowadzisz lokalnie i wyłącznie offline, jak sklep, kawiarnię, salon urody czy biuro tłumaczeń, to i tak nie może zabraknąć Cię na Facebooku.

Dlaczego?

 1. Facebook to największy portal społecznościowy, który zrzesza miliony ludzi, w tym Twoich klientów. 
  W samej Wielkiej Brytanii jest 35 milionów czynnych użytkowników, którzy każdego miesiąca przebywają na FB

   

  A Polaków, którzy czynnie korzystają każdego miesiąca z FB, zamieszkujących UK, jest 70 tysięcy!

   

  Zaś Polaków, którzy zamieszkują Portsmouth, Southampton i Bournemouth, aktywnie miesięcznie przebywa na FB 20 tysięcy!!!

  2. To najtańsza reklama Twojej firmy, działalności i produktów – wydając zaledwie 30 funtów w  ciągu jednego miesiąca możesz zdobyć do 100 nowych fanów Twojego fanpage, a więc potencjalnych klientów! Facebook nie ma sobie równych w zakresie NISKICH cen. Ważne jednak, żeby bardzo dokładnie targetować swoją grupę docelową. Jeśli zrobisz to dobrze, to sukces gwarantowany – wzrost klientów i pieniędzy na koncie.

  3. To najbardziej celna reklama Twojej firmy, produktu czy działalności – możesz skorzystać z bardzo dokładnych narzędzi i zupełnie darmowych, żeby dowiedzieć się, gdzie Twoi klienci znajdują się, gdzie możesz ich spotkać, a wtedy już z łatwością zamieścisz ofertę dokładnie tam, gdzie znajdują się Twoi klienci. Nie ma mowy o trafianiu kulą w płot 🙂

Kiedy kobiety pytają mnie od jakiego portalu zacząć i który w ogóle wybrać, od razu mówię, ze Facebook. Możesz prowadzić na nim LIVE i bezpośrednio komunikować się ze swoimi klientami. Możesz publikować posty i je promować, zwiększając zasięgi i reakcje. Możesz promować na nim swój blog, artykuły czy nawet kanał na YT.

Bezdyskusyjnie jest to najlepszy portal i narzędzie reklamowe do tego, żeby Twoi klienci się o Tobie dowiedzieli, zaufali Ci, polubili i kupili.

Pamiętaj, że prowadzisz firmę, a każda firma wymaga nakładów finansowych i czasowych, żeby zbudować wokół swojej marki rzeszę zadowolonych i chętnych do wydawania pieniędzy klientów.

A Ty w jaki sposób korzystasz z FB, żeby rozwinąć swoją firmę?

Odważnego wprowadzania wiedzy w czyn!

Vika Nova